Studio figura

Kosmetologia estetyczna

Innowacyjne zabiegi z kosmetologii estetycznej, skutecznie przyspieszą osiągnięcie wymarzonych rezultatów. Pomagamy każdej klientce, która chce zatroszczyć się o swój piękny wygląd i osiągnąć wymierne korzyści, w postaci redukcji tkanki tłuszczowej czy wygładzania zmarszczek.

Zabiegi antystarzeniowe, które możemy przeprowadzić zarówno na twarzy, jak i całym ciele, poprawiają kondycję, jędrność oraz ogólny wygląd naszej figury. Ponadto, szeroka gama urządzeń pozwoli nam zredukować cellulit z najbardziej problematycznych partii, a także wygładzić wyraźne niedoskonałości.

Liposukcja kawitacyjna

Liposukcja ultradźwiękowa(KAWITACYJNA) to zabieg redukujący złogi tłuszczu i cellulit znajdujące się w newralgicznych miejscach tj. brzuch, uda, talia, biodra, ręce.

Podczas liposukcji ultradźwiękowej na komórki tłuszczowe działa ultradźwiękowa kawitacja, rozrywająca komórki tłuszczowe i przekształcająca je w emulsję. Uwolniony tłuszcz w postaci płynnej jest transportowany przez układ naczyniowy i limfatyczny do wątroby, gdzie ulega przemianie materii, a następnie zostaje wydalony.

Liposukcja ultradźwiękiem jest całkowicie bezinwazyjna i zapewnia dobre wyniki pomiarowe bez niepożądanych efektów ubocznych, które powstają podczas liposukcji chirurgicznej.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg LIPOSUKCJI KAWITACYJNEJ?

zabieg przeznaczony jest dla osób walczących z miejscową otyłością (brzuch, uda, biodra, pośladki, podbródek). redukuje tkankę tłuszczową w miejscach, w których najtrudniej się jej pozbyć. zabiegi są przeznaczone dla obu płci.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg liposukcji kawitacyjnej wykonuje się w seriach – minimum 5-6 zabiegów na jeden obszar.,zabieg trwa ok. 30 min. polega on na „rozbijaniu” tłuszczu –  uszkodzeniu błon komórek tłuszczowych i uwolnieniu tłuszczu do przestrzeni międzykomórkowej. odbywa się to przez przyłożenie do powłok głowicy zabiegowej, która za pośrednictwem żelu przekazuje w głąb tkanek ultradźwiękowe wiązki wysokiej intensywności zabieg jest bezbolesny i pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości w trakcie jego przebiegu.

W celu uwydatnienia spektakularnych rezultatów kuracji- liposukcji doskonałym uzupełnieniem jest  endermologia , czyli połączenie masażu mechanicznego z precyzyjnie regulowanym podciśnieniem. zabieg ten poprawia ukrwienie tkanek , stymuluje produkcję kolagenu i pomaga pozbyć się nagromadzonych toksyn , dzięki czemu okazuje się doskonałym sposobem redukcji cellulitu w najbardziej newralgicznych partiach ciała. Połączenie dwóch technologii zapewnia trwałe i widoczne rezultaty w postaci ujędrnienia skóry, redukcji zwiotczeń i likwidacji miejscowej nadwagi. odpowiednia liczba powtórzeń zabiegu uwydatnia efekt końcowy.

W trakcie serii zabiegów zaleca się ograniczenia dietetyczne – szczególnie pokarmy nisko tłuszczowe i dużą ilości płynów – minimum 2 litry na dobę. Zastosowanie się do zaleceń dietetycznych ułatwia wydalenie tłuszczu z organizmu i zmniejsza obciążenie wątroby.

Jakie są efekty po zabiegu?

 • wyszczuplenie i modelowanie sylwetki
 • zmniejszenie cellulitu
 • rozbijanie komórek tłuszczowych
 • ujędrnienie skóry
 • stymuluje przemianę materii
 • zwiększenie absorpcji składników aktywnych

 

LipoLaser jest laserem niskiego poziomu, stworzonym by pozbyć się tkanki tłuszczowej i ukształtować sylwetkę bez konieczności stosowania zabiegów chirurgicznych. Pierwsze wyniki badań nad LipoLaserem zostały zaprezentowane Amerykańskiemu Stowarzyszeniu Wykorzystania Laserów w Medycynie w 2008 roku, po czym uzyskał on aprobatę Administracji Żywności i Leków. Laser niskiego poziomu pomógł stracić średnio 13-15cm w obwodach ciała w przeciągu kilku tygodni. LipoLaser emituje wiązki zimnego lasera w głębsze warstwy tkanek podskórnych. Laser stymuluje zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej, nie mając przy tym żadnego wpływu na otaczające tkanki oraz skórę.

Poniżej przedstawiamy kolejny dowód naukowy wpływu wiązki światła LipoLasera na adipocyty. Badania przedstawione poniżej pokazują fotografie wykonane w czasie opróżniania jednej komórki tłuszczowej. Proszę zwrócić uwagę, że komórka wciąż pozostaje żywa, natomiast zmniejsza się jej objętość.

LipoLaser efektywnie usuwa nadmiar tłuszczu bez powodowania efektów ubocznych towarzyszących zabiegom chirurgicznym. Technologia zimnego lasera użyta jest do emulsyfikacji tłuszczu. Pomimo iż na początku była używana do wspomagania procesu liposukcji, zostało udowodnione, że zastosowana jako samodzielny zabieg pomogła w zmniejszeniu obwodów w miejscach problematycznych.

Wykazano, że zimny laser działa jedynie na komórki tłuszczowe pozostawiając kapilary i inne komórki w przestrzeni śródmiąższowej nietknięte. Uwolnienie zawartości komórki tłuszczowej jest rezultatem czasowego uszkodzenia membrany komórkowej.

 

LipoLaser jest bezpieczną alternatywą do procedur chirurgicznych (brak obrzęków, opuchnięć, uszkodzeń tkanek). Nie ma potrzeby stosowania odzieży pooperacyjnej czy bandaży. Zabieg jest bezbolesny.

 

Główne wskazania:

Wyszczuplanie ciała (redukcja cellulitu oraz modelowanie sylwetki)

Pozbycie się nagromadzonego tłuszczu z miejsc problematycznych

Ujędrnienie pośladków

Pozbycie się otyłości nóg i skłonności do powstawania cellulitu.

Ujędrnienie ramion i napięcie skóry.

 

Terapie współgrające z LipoLaserem:

1 . LIMFODRENAŻ oraz ROLL SHAPER

2.  ENDERMOLOGIA

3.  ELEKTROSTYMULACJA

 

 

 Zalety terapii LipoLaserem:

 1. Bezpośrednio po zabiegu klient może powrócić do wykonywania codziennych czynności, bez bólu, obrzęków i innego dyskomfortu.
 2. Zabieg jest bezbolesny. Klient odczuwa bardzo przyjemne ciepło.
 3. Wspomagając terapię LipoLaserem dietą (zwiększona ilość białka, błonnika i wody) zdecydowanie przyspieszymy proces chudnięcia.

Endermologia to jeden z najskuteczniejszych zabiegów antycellulitowych i modelowania sylwetki będąca idealną alternatywą dla inwazyjnych zabiegów wyszczuplających. Jest to bardzo zaawansowany masaż pod ciśnieniem wykonywany za pomocą głowicy wyposażonej w dwie elektronicznie sterowane rolki co zapewnia wielowymiarową, komfortową i naturalną stymulację powierzchni skóry, przyśpieszając uwalnianie tłuszczu oraz naturalną produkcję kolagenu i elastyny.

 • skuteczne rozbijanie złogów tłuszczowych,
 • przyspieszenie naturalnych procesów metabolizmu tkanki tłuszczowej,
 • poprawienie jędrności skóry zwłaszcza tam gdzie straciła swoją elastyczność,
 • redukuje tkankę tłuszczową w obszarach opornych na ćwiczenia i diety,
 • każdy z zabiegów endermologii to naturalny drenaż limfatyczny, czyli przyspieszenie obiegu wody oraz szybsze usuwanie płynów i toksyn z organizmu,
 • usprawnia krążenie limfy i pobudza układ krwionośny.

  Jakie są korzyści z endermologii??

  Młodsza, jędrna skóra, wymodelowana sylwetka pozbawiona cellulitu.

  Podstawową korzyścią, którą dają nam zabiegi endermologii są szybkie efekty bez skutków ubocznych. likwidacja cellulitu, widoczne wyszczuplenie sylwetki, wymodelowanie pośladków, ud i brzucha. Jeśli dołożysz do tego ćwiczenia i wprowadzisz podstawowe zasady zdrowego odżywiania możesz zmniejszyć rozmiar ubrań nawet o 2 rozmiary.

  Efekty zabiegów endermologii:

  • skuteczna redukcja cellulitu,
  • wygładzenie rozstępów,
  • wymodelowanie całej sylwetki,
  • ujędrnienie i widoczne odmłodzenie skóry,
  • szybka regeneracja po ciąży,
  • poprawa elastyczności i napięcia skóry,
  • przywrócenie naturalnego koloru skóry,
  • poprawa ogólnego samopoczucia poprzez stymulację limfy.usprawnia krążenia limfy i pobudza układ krwionośny.

   Jakie są korzyści endermologii?

Czy endermologia jest bolesna?

Endermologia nie jest zabiegiem  nie bolesnym, ponieważ moc masażu próżniowego dobieramy indywidualnie.

Czy endermologia jest bezpieczna?
 • endermologia jest zabiegiem bardzo bezpieczny – można z niego korzystać w każdym wieku i z reguły nie występują żadne skutki uboczne,
 • bardzo rzadko pojawią się małe siniaki, które ustępują po kilku dniach.
 
Endermologia – przeciwwskazania:
 • ciąża,
 • żylaki,
 • choroba nowotworowa,
 • lokalne stany zapalne i choroby skóry,
 • stosowanie leków przeciwzakrzepowych (antykoagulantów)
Zabiegi endermologii to gwarancja 100% satysfakcji, pięknego i wymodelowanego ciała bez cellulitu.
Czas zabiegu: 30 do 50 min. Zalecana ilość zabiegów: 15 zabiegów. Częstotliwość: 2-3 razy w tygodniu.

Ciągle szukamy dobrego sposobu aby zniwelować pierwsze oznaki starzenia. Zmarszczki, brak jędrności skóry, matowa, sucha cera – to tylko kilka pojawiających się z biegiem lat problemów. Po 25 roku życia nasze komórki wytwarzają mniej kolagenu i elastyny, co sprzyja powstawaniu zmarszczek. Zmienia się też owal naszej twarzy a skóra traci swój blask. Dlaczego tak się dzieje? Czy możemy zachować młodość na dłużej?

Jakie czynniki zewnętrzne mają wpływ na starzenie skóry?

Poza naturalnymi procesami biologicznymi na nasz wygląd i kondycję skóry wpływa wiele czynników zewnętrznych. Do najczęstszych z nich należy stres, który sprawia, że cera staje się matowa i poszarzała. Jeśli do tego nie dbamy o odpowiednią ilości snu to worki pod oczami mamy gwarantowane. Skóra wokół oczu staje się ciemniejsza, a twarz wygląda na starszą. Niewłaściwa dieta oraz palenie tytoniu sprzyja złej teksturze skóry – jest ona cieńsza i bardziej uwydatnia niedoskonałości. Picie nieodpowiedniej ilości wody pozbawia skóry wilgoci i podkreśla drobne zmarszczki.

 

Na czym polega zabieg?

Endermologa  to rodzaj masażu przy pomocy specjalnego urządzenia, które poprawia elastyczność skóry i sprawia, że już po pierwszym zabiegu jest ona bardziej miękka, widocznie rozświetlona i pozbawiona drobnych zmarszczek, pobudza naczynia krwionośne i zmusza naszą skórę do produkcji kolagenu i elastyny. Po terapii możesz cieszyć się bardziej gładką i jędrną skórą aż o 80% !

 

Jakie są największe zalety ENDERMOLOGII na TWARZ

– Zapobiega starzeniu skóry

– Daje szybkie rezultaty

– Korzystanie z masażu przeciw starzeniowego jest niezwykle przyjemne.

– Przyjazny dla skóry – zabieg endermologii daje podobne rezultaty jak botoks i wypełniacze,  jednak nie jest tak inwazyjny.

– Zmniejsza widoczność ciemnych kręgów i worków pod oczami

– Zmniejsza podwójny podbródek i wygładza zmarszczki

– Po wykonaniu serii zabiegów endermologii na twarz  będziesz mogła cieszyć się dwukrotnie jaśniejszym, promiennym odcieniem skóry.

– Endermologia to inaczej siłownia dla naszej twarzy!

 

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu endermolologii TWARZY? 

– opryszczka

– nowotwór

– infekcje oraz wysypki skórne

– stosowanie antykoagulantów

– stany zapalne skóry

– bielactwo

– zastosowanie wypełniaczy w formie zastrzyków

 

 

Fale Radiowe RF to najnowsza technologia bezinwazyjnego kształtowania i modelowania sylwetki, walki z cellulitem oraz redukcji nagromadzonej tkanki tłuszczowej.

Mechanizm redukcji tkanki tłuszczowej:

Wytworzone przez fale radiowe ciepło indukuje w tkance tłuszczowej proces selektywnej termolipolizy, który prowadzi do rozkładu trójglicerydów, zawartych w adipocytach, na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol. Dodatkowo obserwowane jest zwiększone krążenie krwi oraz przyspieszenie metabolizmu, co skutkuje redukcją tkanki tłuszczowej.

Vacuum + RF, czyli wykorzystanie podciśnienia do zassania fałdu skórno-tłuszczowego i wykonania masażu oraz efektu termicznego fal radiowych. Fale radiowe w czasie zabiegu podgrzewają wybrany fragment skóry, bezboleśnie skracają włókna kolagenowe. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i komfortowy. Urządzenie wykorzystuje podciśnienie powodując odblokowanie przepływu krwi i tlenu w obszarze dotkniętym cellulitem. Zabieg powoduje również przyspieszenie drenażu, zalegających odpadów przemiany materii poprzez system limfatyczny i naczynia włosowate, czego wynikiem jest pięknie wyglądająca, napięta i jędrna skóra.

Podczas jednego zabiegu możemy pozbyć się od 1-5 cm w obwodzie. Połączenie zabiegów Vacuum + RF – daje spektakularne efekty.

 

Działanie:

 • skuteczna utrata centymetrów obwodu poszczególnych partii ciała, (ud, brzucha, bioder, ramion, pośladków)
 • skuteczna walka z cellulitem i miejscową tkanka tłuszczową
 • niwelowanie rozstępów
 • przywrócenie napięcia zwiotczałej skóry
 • poprawa ukrwienia wybranych partii ciała
 • wysmuklenie sylwetki, wymodelowanie
 • zabiegi te mają charakter relaksujący i doskonale niwelują stres
 • przywrócenie prawidłowego metabolizm
 • pobudzenie transportu komórkowego
 • eliminacja toksyn
 • zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny
 • zmniejszenie objętości głęboko położonych warstw tłuszczu

 

Częstotliwość

Ciało: kilka – kilkanaście zabiegów co 3 – 4dni.

 

Przeciwwskazania: 

 • Przerwana ciągłość naskórka w miejscu zabiegu
 • Ciąża i okres karmienia
 • Nowotwory
 • Padaczka
 • Gorączka i stany zapalne organizmu
 • Niektóre choroby przewlekłe
 • Choroby autoimmunologiczne
 • Niewyrównane nadciśnienie tętnicze
 • Choroby serca w tym rozrusznik
 • Implanty (metalowe, złote, silikonowe) w miejscu zabiegu
 • Zapalenie żył i naczyń chłonnych
 • Terapia pochodnymi witaminy A (isotretynoina)
 • Zaburzenia czucia
 • Zaburzenia krzepliwości

Radiofrekwencja z opcją vacum do ciała

Fale Radiowe RF to najnowsza technologia bezinwazyjnego kształtowania i modelowania sylwetki, walki z cellulitem oraz redukcji nagromadzonej tkanki tłuszczowej.

Radiofrekwencja z opcją vacum do ciała

Fale Radiowe RF to najnowsza technologia bezinwazyjnego kształtowania i modelowania sylwetki, walki z cellulitem oraz redukcji nagromadzonej tkanki tłuszczowej.

Vacuum + RF, czyli wykorzystanie podciśnienia do zassania fałdu skórno-tłuszczowego i wykonania masażu oraz efektu termicznego fal radiowych. Fale radiowe w czasie zabiegu podgrzewają wybrany fragment skóry, bezboleśnie skracają włókna kolagenowe. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i komfortowy. Urządzenie wykorzystuje podciśnienie powodując odblokowanie przepływu krwi i tlenu w obszarze dotkniętym cellulitem. Zabieg powoduje również przyspieszenie drenażu, zalegających odpadów przemiany materii poprzez system limfatyczny i naczynia włosowate, czego wynikiem jest pięknie wyglądająca, napięta i jędrna skóra.

Vacuum + RF, czyli wykorzystanie podciśnienia do zassania fałdu skórno-tłuszczowego i wykonania masażu oraz efektu termicznego fal radiowych. Fale radiowe w czasie zabiegu podgrzewają wybrany fragment skóry, bezboleśnie skracają włókna kolagenowe. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i komfortowy. Urządzenie wykorzystuje podciśnienie powodując odblokowanie przepływu krwi i tlenu w obszarze dotkniętym cellulitem. Zabieg powoduje również przyspieszenie drenażu, zalegających odpadów przemiany materii poprzez system limfatyczny i naczynia włosowate, czego wynikiem jest pięknie wyglądająca, napięta i jędrna skóra.

Podczas jednego zabiegu możemy pozbyć się od 1-5 cm w obwodzie. Połączenie zabiegów Vacuum + RF – daje spektakularne efekty.

 

Działanie:

 • skuteczna utrata centymetrów obwodu poszczególnych partii ciała, (ud, brzucha, bioder, ramion, pośladków)
 • skuteczna walka z cellulitem i miejscową tkanka tłuszczową
 • niwelowanie rozstępów
 • przywrócenie napięcia zwiotczałej skóry
 • poprawa ukrwienia wybranych partii ciała
 • wysmuklenie sylwetki, wymodelowanie
 • zabiegi te mają charakter relaksujący i doskonale niwelują stres
 • przywrócenie prawidłowego metabolizm
 • pobudzenie transportu komórkowego
 • eliminacja toksyn
 • zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny
 • zmniejszenie objętości głęboko położonych warstw tłuszczu

 

Częstotliwość:

Ciało: kilka – kilkanaście zabiegów co 3 – 4dni.

 

Przeciwwskazania:

 • Przerwana ciągłość naskórka w miejscu zabiegu
 • Ciąża i okres karmienia
 • Nowotwory
 • Padaczka
 • Gorączka i stany zapalne organizmu
 • Niektóre choroby przewlekłe
 • Choroby autoimmunologiczne
 • Niewyrównane nadciśnienie tętnicze
 • Choroby serca w tym rozrusznik
 • Implanty (metalowe, złote, silikonowe) w miejscu zabiegu
 • Zapalenie żył i naczyń chłonnych
 • Terapia pochodnymi witaminy A (isotretynoina)
 • Zaburzenia czucia
 • Zaburzenia krzepliwości

Historia masażu Kobido i na czym on polega ?

Kobido, to niepowtarzalna forma sztuki masażu, która oznacza „starożytną drogę do piękna”. To rytuał, podlegający ściśle określonym regułom, bazujący na tradycji medycyny chińskiej, Kobido jest jednym z najstarszych masaży na świecie. Masaż jest głęboką kombinacją tradycyjnych japońskich koncepcji medycznych i różnych technik manipulacji ręką. Charakteryzuje się głównie szybkością rąk i palców. Szybkość, z jaką terapeuta wykonuje masaż i wszystkie etapy, zmierza do oddziaływania w różnych aspektach. Masaż Kobido odbywa się na kilku poziomach: skórze, tkance podskórnej, powięziach i mięśniach. Co ważne, stymuluje nawet głębokie tkanki mięśniowe, dzięki czemu owal twarzy naturalnie podnosi się. Po wykonaniu masażu czujemy się na pewno odprężeni, a nasza skóra zostaje pobudzona, dzięki czemu w efekcie wyzbywamy się zmarszczek mimicznych, zastojów limfatycznych oraz poprawiamy owal twarzy. Jest to nieinwazyjna alternatywa dla medycyny estetycznej. Masaż jest dość złożony i intensywny. Jest to zaawansowana metoda masażu, która obejmuje wiele różnorodnych kombinacji manualnych.

Z ilu etapów składa się masaż Kobido ?

Sesja masażu Kobido trwa około 60 minut i składa się z 5 etapów, których kolejność jest bardzo istotna. Najpierw wykonywany jest standardowo demakijaż, jako proces przygotowując skórę do kolejnych procesów, następnie przechodzimy do pierwszego etapu, którym jest rozluźnianie, kolejny to drenaż limfatyczny, trzeci etap, to głęboki masaż relaksujący, przedostatnia i najbardziej spektakularna faza, to lifting twarzy. Faza piąta, która jest ostatnim etapem, to akupresura.

Wskazania do zabiegu

 • profilaktyka przeciwstarzeniowa
 • wyraźnie widoczne zmarszczki mimiczne
 • wiotka skóra
 • stres, zmęczenie
 • napięte mięśnie
 • sztywność karku
 • nawracające migreny
 • zastoje limfatyczne lub wodne
 • opuchlizna pod oczami
 • bruksizm – masaż zmniejsza napięcie w obszarze szczękowo – twarzowym

Kiedy i jak często powinniśmy powtarzać masaż Kobido ?

Jeżeli chodzi o porę roku lub czas w ciągu dnia, nie mają one specjalnego znaczenia w wykonywaniu masażu Kobido. Można go wykonywać zarówno zimą, jak i latem. Poleca się popołudnia bądź wieczory, ze względu na to że jest to już czas założony na odpoczynek lub relaks, jednak absolutnie nie stanowi, to warunku koniecznego. Warto wprowadzić ten zabieg do swojego urodowego „must have”. Efekty specjalistycznego japońskiego masaż, widoczne są już po pierwszym seansie, jednak dość szybko znikają, dlatego aby efekt pozostał z Wami na dłużej, zalecana jest powtarzalność i skorzystanie z całej serii masaży. Najlepiej niech to będzie cykl 12 zabiegów w ciągu 6-8 tygodni. Po takiej serii, wykonywanie masażu będzie stanowiło, tylko proces przypominający, który będzie można powtarzać w częstotliwości 1 masażu w miesiącu.

Z jakimi dodatkowymi zabiegami możemy łączyć masaż Kobido?

Łączenie masażu Kobido z innymi zabiegami na twarz, szyję i dekolt Masaż Kobido powinien być poprzedzony dokładnym demakijażem. Przy skórach wymagających większego oczyszczenia można wykonać również peeling wodno-tlenowy, jednak warto zwrócić uwagę na wrażliwość skóry. Następnie przechodzimy do masażu Kobido, który trwa około 90 minut. Na wykończenie zabiegu sprawdzi się maska łagodząca oraz pielęgnacja końcowa czyli krem kolagenowy. Dodatkowym zabiegiem, który możemy wprowadzić na zakończenie jest infuzja tlenowa oraz maska fotonowa. Endomasaż/Fale RF na twarz, szyję i dekolt można wykonać przed masażem Kobido, jednak jest to zależne od stanu skóry klientki.

Masaż Kobido działania i efekty:

 • widoczne odmłodzenie i odprężenie skóry poprzez głęboką pracę na strukturach mięśni
 • stymulacja metabolizmu komórkowego, co przyczynia się do szybszej regeneracji skóry
 • odbudowa skóry – wzmożona produkcja kolagenu i elastyny
 • niwelacja napięcia mięśniowego, które powoduje zmarszczki mimiczne
 • głębokie odprężenie odczuwalne w całym ciele (zniwelowanie nadmiernego napięcia w okolicach szyi, klatki piersiowej i owalu twarzy)
 • poprawa mikrokrążenia (wymiany substancji pomiędzy krwią, a tkankami)
 • oczyszczenie skóry: usuwamy toksyny, zanieczyszczenia i martwe komórki skóry dzięki czemu dodajemy jej naturalnego blasku
 • poprawa konturu twarzy
 • podniesienie policzków

Przeciwwskazania do masażu:

 • ostre stany zapalne organizmu (gorączka)
 • stany zapalne skóry (alergiczne, wirusowe bakteryjne, grzybicze)
 • przerwanie ciągłości naskórka
 • cera naczynkowa (do indywidualnej decyzji)
 • wysokie nadciśnienie tętnicze (nieleczone)
 • ekstrakcja zęba (2 tygodnie)
 • implant zęba (2 miesiące)
 • stany ropne okołozębowe
 • aparat ortodontyczny (miejscowo)
 • trądzik pospolity i różowaty w fazie zaostrzenia
 • pierwszy trymestr ciąży, potem tylko za zgodą lekarza
 • opryszczka
 • świeży makijaż permanentny (miejscowo)
 • wypełnienie kwasem hialuronowym (przeciwwskazanie miejscowe min. 4 tygodnie, do momentu wchłonięcia wyłącznie delikatne ruchy)
 • botox (ok. 2 tygodnie)
 • rozpuszczalne nici liftingujące (6 miesięcy)

Mięśnie twarzy pobudzane podczas masażu Kobido

Bardzo często mówiąc o budowie skóry twarzy, skupia się uwagę na warstwach skóry, białkach istotnych dla kondycji skóry, czyli elastynie oraz kolagenie, i gruczołach znajdujących się w skórze. Są to rzeczywiście bardzo ważne składowe, ale nie można zapominać o mięśniach twarzy, które decydują o wyglądzie twarzy. Przymocowane są bezpośrednio do powierzchni skóry, dzięki czemu stanowią dla niej pewnego rodzaju rusztowanie oraz zapewniają jej ruchomość. Mięśnie mimiczne twarzy mają ważną funkcję – wyrażają emocje. Ich niezwykłą cechą jest to, że są przyczepione do kości tylko w jednym miejscu, bo drugi ich koniec jest przyczepiony do skóry. Gdy więc mięsień się kurczy, ciągnie skórę, a nie kość. Ponadto np. kąciki ust podnosi nie jeden, a kilka mięśni. Ponadto mięśnie odpowiadają również za naszą zdolność m.in. Do mrugania powiekami, poruszania brwiami, ruchów policzkami, otwierania ust, marszczenia skóry na czole czy innych częściach twarzy. Biorą również udział w ruchach służących wytwarzaniu dźwięków, takich jak mówienie, gwizdanie lub śpiewanie.

Fale radiowe (radiofrekwencja) – niechirurgiczne napinanie, ujędrnianie i konturowanie skóry twarzy i ciała.

Zabiegi radiotrekwencji to zabiegi z wykorzystaniem fal radiowych polegające na podgrzewaniu włókien kolagenowych do temperatury (40-45 stopni Celsjusza). Ciepło wytworzone w skórze pod wpływem fal radiowych powoduje, w zależności od czasu i mocy działania, skrócenie i zagęszczenie kolagenu lub jego częściową denaturację. Z wiekiem, włókien kolagenowych w skórze właściwej jest coraz mniej. Ulegają one rozciągnięciu, a ich struktura staje się nieuporządkowana. Podgrzanie skóry skutkuje ponownym napięciem włókien kolagenowych oraz stymulacją fibroblastów do tworzenia nowego kolagenu i elastyny powodując zwiększenie napięcia i elastyczności skóry. Wytworzenie ciepła w tkankach powoduje dodatkowo rozszerzenie naczyń krwionośnych, przez co poprawia się odżywienie i utlenienie skóry, a także jej metabolizm. W efekcie skóra jest bardziej jędrna, a zmarszczki ulegają spłyceniu.

Zabieg powstrzymuje efekty upływającego czasu i przeciwdziała skutkom starzenia się skóry poprzez pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych

Zabieg na twarz i szyję

Zapewnia głęboki lifting skóry twarzy i szyi. Usuwa obwisłości, zmarszczki i bruzdy, wygładza ją i napina, zmiękcza rysy i linie wokół ust, oczu oraz na czole. Zabieg służy podkreśleniu owalu twarzy i przywróceniu wyraźnych konturów wzdłuż linii żuchwy i pod brodą, a także podniesieniu opadniętych z wiekiem policzków i podbródka. Likwiduje również zwiotczenie skóry szyi regenerując i poprawiając jej strukturę.

 

Efekty uzyskiwane po serii serii zabiegów radiofrekwencji to:

 • poprawa napięcia policzków
 • poprawa owalu twarzy
 • likwidację tzw. „chomików”
 • likwidacja zwiotczeń- lifting twarzy szyi i dekoltu
 • obkurczenie zwisającego podbródka
 • złagodzenie fałdów nosowo-wargowych
 • uniesienie opadających powiek górnych
 • wygładzenie zmarszczek i kurzych łapek
 • wzmocnienie odporności skóry
 • poprawa krążenia krwi
 • lepsze odżywienie tkanek
 • odprężenie mięśni twarzy
 • łagodniejsze rysy twarzy
 • spłycenie blizn